חברה קנדית מעוניינת להקים מפעל פסולת לאנרגיה באתיופיה

חברת תרמו-הליקס הקנדית, המייצרת מערכות לייצור חשמל מפסולת ומבוצה, הודיעה שהיא מתכננת לממן ולהקים מפעל פסולת לאנרגיה באתיופיה.

הובא על ידי אריאל מליק

אריאל מליק - אזור אדיס אבבה

אריאל מליק – אזור אדיס אבבה

החברה הקנדית כבר הגישה את הצעתה לחברת החשמל האתיופית ולעומדים בראשות עיר הבירה, אדיס אבבה, כדי לקחת חלק מרכזי בפרויקט הקמת המפעל. על פי התכנון, המפעל מתוכנן לייצר 115 מגה וואט חשמל מ-1,400 טון של פסולת מוצקה ו-1,000 מטרים מעוקבים של בוצת ביוב. עלות ההקמה של המפעל צפויה לעמוד על 177 מיליון דולרים.

"ראשיה של אדיס אבבה נשמעו מעוניינים מאוד ושיתפו איתנו פעולה. הם הסכימו לספק לנו שבעה דונם של קרקע לשם ביצוע הפרויקט באזור קאליטי שליד העיר. דיברנו בצורה רצינית עם חברת החשמל האתיופית על התוכניות שלנו, ואנחנו עדיין ממתינים שהם יחזרו אלינו עם אישור", הסביר מנהל אזור אפריקה של חברת תרמו-הליקס.

ההצעה של החברה הקנדית כבר זכתה למחמאות מכיוון מספר רשויות באתיופיה, וכל מה שנותר כדי לגרום לה לרקום עור וגידים הוא אישור של הגורמים המוסמכים במדינה.

לאחרונה, חברת "קיימברידג'" הבינלאומית שמרכזה נמצא בבריטניה, הגיעה להסכם להקמת מתקן פסולת לאנרגיה באתיופיה. יש לציין כי בכל יום מייצרת אדיס אבבה מעל 2,000 טון של פסולת מוצקה, והמפעל לייצור אנרגיה שמוצע על ידי הקנדים יכול להשתמש באחוז גבוה מאוד מהכמות הזו.

איש העסקים והיזם אריאל מליק הוא משקיע בחברות אנרגיה וביוכימיה. מליק מתמחה גם בנושאי שוק ההון.

אריאל מליק

אריאל מליק מתמחה בשוק ההון ומשקיע בחברות אנרגיה וביוכימיה, איש עסקים ויזם

על אודות אריאל מליק

אריאל מליק מתמחה בשוק ההון ומשקיע בחברות אנרגיה וביוכימיה, איש עסקים ויזם
פורסם בקטגוריה חיסכון באנרגיה, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת על חברה קנדית מעוניינת להקים מפעל פסולת לאנרגיה באתיופיה

  1. מאת אבנר‏:

    תודה על המידע!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>